תמיר גילת

יליד 1962 , עורך-דין ואיש עסקים לשעבר.

בשנת 2011 חלה תמיר בשתי מחלות סרטן שונות וזמנו נקצב לחודשים ספורים. 

תודות לשימוש בתרופות פורצות דרך, הרבה מזל וחוסן מנטלי, תמיר חי עם הסרטן כבר מספר שנים. 

חודשים ספורים לאחר שחלה החליט תמיר להקדיש את זמנו בהתנדבות לסיוע לחולי סרטן ולתמיכה בחקר הסרטן בישראל. תמיר מכהן כיו”ר הקרן לחקר הסרטן בישראל, שהינה קרן פרטית ללא מטרות רווח שכל מטרתה היא תמיכה בחוקרי הסרטן בישראל. 

הקרן לחקר הסרטן הוקמה באמצע שנות השבעים על-ידי חוקרי סרטן יהודים אמריקאים אשר הבינו שהמגפה של המאה עשרים ואחת הינה מחלת הסרטן. הם הבינו שהדרך היחידה להתמודד עם המגפה הזו, היא באמצעות מחקר. מתוך ראייה ציונית ואמונה עמוקה ביכולות המופלאות של חוקרי הסרטן הישראלים וההשקעה הנבונה והמשתלמת בחוקרים הישראלים, החליטו להקים קרן שכל מטרתה היא איסוף כספים בארה“ב, קנדה ובמקומות נוספים בעולם שיחולקו מידי שנה, כמענקי מחקר לחוקרי הסרטן המצטיינים בישראל. 

הבחירה בחוקרים נעשית על-די ועדה בלתי תלויה בארה”ב אשר בוחנת מידי שנה את בקשות המחקר החדשות של החוקרים הישראלים ומרכיבה את נבחרת החלומות של חוקרי הסרטן הישראליים. עד היום חילקה הקרן מלגות בסך של 75 מיליון דולר לכ– 2400 מחקרים פורצי דרך, ביניהם מחקרם של פרופ’ אהרון צ’חנובר ופרופ’ אברהם הרשקו זוכי פרס נובל. כל פעילות הקרן בישראל נעשית בהתנדבות מלאה על- ידי תמיר ומתנדבים נוספים. 

רעייתו של תמיר, קרן נהרי ז”ל חלקה יחד עמו את הובלת הקרן והחזון של מציאת תרופה לסרטן באמצעות חוקרי הסרטן הישראלים הייתה חזון משותף לשניהם.
בחודש יוני 2017 נפטרה קרן לאחר מאבק ארוך במחלת הסרטן. לאחר מותה, אוזכרה קרן לא אחת בכתבות שונות כלוחמת מובחרת, זאת, על האופן שבו התמודדה במשך כ – 13 שנים עם מחלת הסרטן, תוך ניהול קריירה מרשימה וגידול שתי בנותיהם הקטנות (גבריאל ומיה). 

כיום, תמיר מגדל את שלושת בנותיו באהבה ומסירות לצד תפקידו כיו”ר הקרן לחקר הסרטן בישראל.